تبلیغات
یک وبلاگ کوچک - غش کردن بازیگر سرشناس پشت صحنه مختارنامه + عکس جالب از مختار

غش کردن بازیگر سرشناس پشت صحنه مختارنامه + عکس جالب از مختار

جمعه 9 اردیبهشت 1390  04:26 ب.ظ

نوع مطلب :مختارنامه ،

رضا استادی در خبر نوشت: بخش مهمی از قسمت ۲۳ سریال مختارنامه به جنگ​های شهری کوفه اختصاص داشت. جنگ​هایی که سرنوشت سیاسی کوفه را تعیین کرده و در نهایت مختار را به کاخ حکمروایی کوفه می​رساند.

برای به تصویر کشیدن این جنگ​ها زحمت​های فراوانی کشیده شد. برای مدتی طولانی بازیگران سریال آموزش شمشیر بازی دیدند و پس از آن در سر صحنه فیلمبرداری نیز طراحی خاصی برای این صحنه​ها صورت گرفت تا در برداشت​هایی یک تکه و اصطلاحا «یک تیک» فیلمبرداری صورت گیرد. خاطره​ای که برای این قسمت در نظر گرفته​ام مربوط به «حبیب دهقان نسب» است. بازیگری که در نقش «مالک بن انس» از یاران مختار در این سریال مقابل دوربین رفت و در این صحنه​ها برای او اتفاق جالبی رخ داد.

سال ۱۳۸۵ بود که در فیلم برداری بخش​هایی از این صحنه​های جنگی، دهقان نسب هم مانند دیگر بازیگران دشداشه پوشید، زره به تن کرد و کلاهخود بر سر گذاشته​ بود تا در گرمای تابستان آماده فیلمبرداری این صحنه​های جنگی شود. در هوای گرم تابستان همیشه شربت​های آبلیموی تهیه شده توسط گروه تدارکات به کمک عوامل و بازیگران می​آمد.

البته کلاهخودها و زره​ها نیز به جای فلز از جنس «رزین» ساخته شده بود که چیزی شبیه پلاستیک و بسیار سبُک بود تا بازیگران را در مدت زمان طولانی آزار ندهد، اما باز هم تحمل این حجم از تجهیزات برای مدت زمانی طولانی کار ساده​ای نبود. برای پلانی که در آن دهقان نسب حضوری مهم و محوری داشت، صحنه پردازی وسیعی شده بود. برای فیلمبرداری این صحنه ریل​گذاری مفصلی شده بود که در جایی یک زاویه ۴۵ درجه پیدا می​کرد و وارد کوچه می​شد.

در طول این مسیر ۲۰ متری، قرار بود دوربین حرکت کند و همزمان هم جنگی جانانه شکل بگیرد و دست​ها و پاها قطع شود و خون فواره بزند و…. در چنین صحنه​هایی میرباقری تاکید فراوانی بر تمرین​های مکرر داشت تا یک وقت صحنه به دلیل یک بی دقتی کوچک خراب نشود؛ چون در آن صورت باید انرژی و هزینه فراوانی صرف چیدن دوباره صحنه می​شد. دهقان نسبت هم در این تمرین​ها حضور داشت.

او در میان بازیگران سینما به فردی مشهور است که برای صحنه​های تمرینی و صحنه​های اصلی، انرژی یکسانی می​گذارد. در صورتی که اغلب بازیگران صحنه​های تمرینی را با انرژی کمتری اجرا می​کنند و عمده انرژی خود را برای صحنه اصلی می​گذارند.

به هر حال، تمرین این صحنه​ها آغاز شد و بعد از چند بار تمرین، در اثر گرمای هوا و نیز فشار شدید کار ناگهان حبیب دهقان نسب غَش کرد و بر زمین افتاد! جوّ سنگینی بر صحنه حاکم شد. همه تصور کردند، خدای ناکرده او در اثر ضربه شمشیر یا اتفاقی اینچنینی غش کرده و به زمین افتاده، اما خیلی زود مشخص شد او بر اثر شرایط سخت و طاقت فرسای کار دچار ضعف شده است.

بازیگران دیگر حاضر در صحنه لباس و کلاهخودش را در آوردند و به او شربت آبلیمو دادند تا دوباره سر حال بیاید. در این لحظه میرباقری که نگران سلامتی حال بازیگرش بود، با دیدن بهتر شدن حال او گفت:«حبیب! در تمرین ها ساده تر باش و انرژی اصلی ات را برای اجرا بگذار!» پس از لحظاتی دوباره دهقان نسب لباس پوشید و برای ایفای ادامه نقش خود به صحنه بازگشت.


تعداد بازدیدهای این مطلب :: بازدید

نوشته شده توسط: jolbak3 | آخرین ویرایش:- | نظرات ()

برچسب ها: قیام مختار ، عکسهای جنجالی ، عکسهای جنجالی وهب نصرانی ، وهب نصرانی در مختارنامه ، حامد حدادی ستاره تیم ملی بسکتبال ایران ، ابن زبیر ، عبدالله بن زبیر ، مختار چگونه به شهادت می رسد ، بازیگر نقش حضرت ابوالفضل ، کاوه فتوحی ، عکس ، فریبرز عرب نیا ، عکسهای مختار ، عکسهای جدید مختارنامه ، مختارنامه ، مختار ثقفی که بود ، عکسهای مختارنامه ، مختار نامه ، قبر مختار ، زمان پخش تکرار مختارنامه ، تیتراژ پایانی مختارنامه ، عکسهای پشت صحنه مختارنامه ، عکس های پشت صحنه سریال مختارنامه ، عکس های سریال مختارنامه ، عکس های بازیگران مختارنامه ، بدون گریم ، خلاصه مختارنامه ، دانلود سریال مختارنامه ، تصاویر پشت صحنه ، مختار ، سریال تاریخی مختارنامه به کارگردانی داود میرباقری ، عكس های پشت صحنه سریال مختارنامه ، عكس های سریال مختارنامه ، عكس های بازیگران مختارنامه ، عکسهای پشت صحنه سریال مختارنامه ، آهوخردمند در سریال مختارنامه ، عکس های ابراهیم آبادی در سریال مختارنامه ، عکس های احمد علامهدهر در سریال ، بازیگران زن سریال مختارنامه ، بازیگران سریال مختارنامه ، بازیگران مختارنامه ، بازیگران مرد سریال مختارنامه ، بهترین تصاویر سریال مختارنامه ، بهترین تصاویر سریال ، جدیدترین عکسها و مطالب - مطالب ابر پشت صحنه مختارنامه ، فریبرز عرب نیا در پشت صحنه مختار ، عمر سعد ، ابن زیاد ، این هفته در مختارنامه چه اتفاقی می‌افتد؟ ، امشب مختارنامه چه اتفاقی می‌افتد؟ ، جدیدترین قسمت مختارنامه ، هزینه فیلم مختارنامه ، نقد مختارنامه ، سوتیهای مختارنامه ، سایت رسمی سریال مختارنامه ، سریال مختارنامه ، سریال ، عکسهای سریال مختارنامه ، عکس بازیگر نقش حضرت ابوالفضل ، حضرت عباس مختارنامه ، داود میر باقری ، بازیگر نقش حضرت ابوالفظل ، چهره بازیگر ، پیروزی مختار ثقفی ،